ČT1


ČT2


Nova


ČT4


Nova
CinemaPrima


Prima
CoolBarrandov


Prima
LOVESport5


Nova
Sport
1Nova
ActionNova
2Zoom


Nova
GoldČT
DéčkoKino
BarandovPrima
MAXBarrandov
KrimiNova
Sport
2Comedy
CentralAnimalPlanet


Arena
Sport
1Arena
Sport
2AXN


Cinemax


Cinemax2


CS
FilmCS
MysteryCS
MiniČT3


Crime
&
InvestigationDiscovery
ScienceDisney
ChannelDiscoveryDiscovery
HD
ShowcaseEurosport
1Eurosport
2Film
EuropeFilm+


Filmbox


Filmbox
ExtraFilmbox
FamilyFilmbox
PlusThe
Fishing
and
HuntingHBO


HBO2


HBO3


History
ChannelNational
GeographicTelevizní program - cestopisy


TV program - cestopisy


  

      

   Poznávání svého blízkého a vzdáleného okolí bylo, a je, pro většinu lidí stále velmi přitažlivým a oblíbeným koníčkem. Cestovní kanceláře a agentury se předhánějí v pestrých a lákavých nabídkách. Někdo jejich služeb nevyužívá, a dává raději přednost poznávání světa na vlastní pěst. Oba způsoby mají své výhody či nevýhody. Nabízí se ještě jedna metoda jak procestovat celý svět, neutratit ani korunu a ještě si užívat pohodlí svého domova - sledování cestopisných filmů a dokumentů v televizi. Samozřejmě někdo může namítat, že „virtuální“ cestování prostřednictvím obrazovky se nedá vůbec srovnávat se živými zážitky. Stejný názor ale nezastávají všichni a cestopisné dokumenty považují za jisté kouzlo, neomezující čas, finance a momentální zdravotní stav. Máte neohraničené možnosti procestovat celý svět.


    Pojďme se podívat, jaké nejznámější cestopisné pořady se nyní pravidelně vysílají na českých televizních stanicích. Na ČT1 můžete pravidelně každé pondělí sledovat cestopisný dokument „S Bartoškou a Donutilem“. Právě tito herci komentují natočené cestopisné reportáže. Každý díl je zaměřený na nějakou zajímavou zemi a podle ní se pak celý pořad jmenuje. Cestopis je natočený poutavou formou, která diváky doslova vtáhne a provede pozoruhodnými místy a památkami dané země. Reportéři velmi často oslovují místní lidi, ti je zvou do rodiny a seznámí je s jejich běžným životem. Divák tímto způsobem nahlédne „pod pokličku“ typické kultury dané země. 


   Dalším cestopisným pořadem ČT1 je populární „Toulavá kamera“ neboli toulání po zajímavostech a rozličných událostech v regionech České republiky. Svůj pravidelný vysílací čas má v neděli kolem 10.00 hod. Opakování pak můžete také shlédnout na ČT24 (SO,NE) a ČT2 (ČT), časy repríz se mění, a proto doporučujeme sledovat TV program. Pořad Toulavá kamera je další úspěšný dokument. Za pět let vysílání přinesla „Toulavka“ více než třináct set reportáží z nejrůznějších koutů naší vlasti. Diváci si pořad oblíbili. Používají ho jako inspiraci pro své výlety za poznáním. Navíc se také přímo podílejí na přípravě nových dílů, tvůrcům mohou zasílat tipy na další poutavé reportáže.


  Televizní stanice Nova nabízí cestopisný pořad Koření, s pravidelným vysílacím časem v sobotu. Již název pořadu je velice trefný, nabízí barevnou a voňavou směs reportáží ze všech koutů světa.

 

Tak šťastnou cestu JTV programy na našich stránkách se snaží zpřístupnit přehledně a intuitivně českým divákům televize jeich program. Vycházíme ze zažitého modelu TV magazínů vycházejících v ČR a data denně aktualizujeme. Najdete zde většinu digitálně šířených českých televizních stanic. Pokud máte jakékoliv nápady nebo připomínky, napište nám na adresu tv@tvprogramy.com. Pokud vlastníte weby nebo vydáváte časovpisy s tématikou televize nebo TV programů, rádi s vámi budeme spolupracovat, ať už v oblasti výměny reklamy a zkušeností nebo i v oblasti on-line služeb.