ČT1


ČT2


Nova


ČT4


Nova
CinemaPrima
familyPrima
CoolBarrandov


Prima
LOVEsport5


Nova
Sport
1Nova
ActionNova
2Zoom


Nova
GoldČT
DéčkoČT
ArtKino
BarandovPrima
MAXPlus
BarrandovNova
Sport
2Comedy
Centralodmlčení 9 analogových vysílačůČeská televize k 30. 6. 2011 vypne 9 analogových vysílačů ČT1 velkého výkonu. Ke stejnému datu ukončí řádný provoz také 174 analogových vysílačů malého výkonu. Signály naprosté většiny vysílačů před vypnutím budou od 23. týdne označené piktogramem a textovou lištou. Článek obsahuje seznam termínů vypnutí jednotlivých vysílačů.


Česká televize připravuje dosud nejrozsáhlejší vlnu vypínání analogových vysílačů v historii české televizní digitalizace.

Ve čtvrtek 30. června 2011 se definitivně odmlčí 9 analogových vysílačů velkého výkonu: ČT1 Brno – Kojál, ČT1 Hodonín – Babí lom, ČT1 Hradec Králové – Krásné, ČT1 Liberec – Ještěd, ČT1 Mikulov – Děvín, ČT1 Rychnov nad Kněžnou – Litický Chlum, ČT1 Svitavy – Kamenná Horka, ČT1 Trutnov – Černá hora a ČT1 Žďár nad Sázavou – Harusův vrch. Jejich signály budou od 23. týdne označené známým piktogramem v podobě čtyř čtverečků vpravo dole na obrazovce a průběžně se objevující textovou lištous informacemi o nezbytném přechodu na digitální příjem. Po skončení vlastního vysílání ČT1 pak divákům zůstane na obrazovkách ještě následující den 1. 7. 2011 výrazné textové upozornění.

Řádný provoz k 30. 6. 2011 ukončí současně i 174 analogových vysílačů malého výkonu (172 analogových dokrývačů ČT1 a 2 analogové dokrývače ČT2, úplný přehled níže). Signály téměř všech těchto analogových dokrývačů bude možné rovněž od 23. týdne identifikovat podle piktogramu a textové lišty, navíc ještě 1. 7. 2011budou šířit celoobrazovkové textové upozornění – takto označených bude 159 z nich, zbývajících 15 z technických důvodů označených nebude. Česká televize bude o vypnutí informovat jako obvykle úřady všech dotčených měst a obcí.

Nejvíce analogových vysílačů vypínaných v závěru června 2011 se nachází v Jihomoravském (38) a Královéhradeckém kraji (37). Další jsou v Pardubickém kraji (25), na Vysočině (25), v Libereckém (23) a Zlínském kraji (18). Menší část je v Olomouckém (11), Moravskoslezském (3), Středočeském (2) a Ústeckém kraji (1).

Již 31. 5. 2011 proběhne květnová vlna vypínání analogového zemského vysílání České televize. Vypnuté budou 3 analogové vysílače ČT1 velkého výkonu a 13 analogových dokrývačů. Právě od tohoto 18. týdne jsou signály většiny z nich označené piktogramem i textovou lištou a poté 1. 6. 2011 budou šířit obvyklé textové upozornění přes celou obrazovku.

Přehled všech dosud spuštěných digitálních vysílačů České televize – včetně orientačních mapek pokrytí a základních technických parametrů – na www.digict.cz v rubrice Digitální pozemní vysílání DVB-T > Vysílací síť 1 pro šíření multiplexu veřejné služby.

Více o digitalizaci České televize nejen na stránkách internetového speciáluwww.digict.cz, ale také v teletextu ČT1 (strana 650), v Diváckém centru ČT – horká linka digitalizace 261 13 74 74 (denně od 7:30 do 20:00 hodin) a samozřejmě ve zpravodajství České televize.
TV programy na našich stránkách se snaží zpřístupnit přehledně a intuitivně českým divákům televize jeich program. Vycházíme ze zažitého modelu TV magazínů vycházejících v ČR a data denně aktualizujeme. Najdete zde většinu digitálně šířených českých televizních stanic. Pokud máte jakékoliv nápady nebo připomínky, napište nám na adresu tv@tvprogramy.com. Pokud vlastníte weby nebo vydáváte časovpisy s tématikou televize nebo TV programů, rádi s vámi budeme spolupracovat, ať už v oblasti výměny reklamy a zkušeností nebo i v oblasti on-line služeb.