ČT1


ČT2


Nova


ČT4


Nova
CinemaPrima
familyPrima
CoolBarrandov


Prima
LOVEsport5


Nova
Sport
1Nova
ActionNova
2Zoom


Nova
GoldČT
DéčkoČT
ArtKino
BarandovPrima
MAXPlus
BarrandovNova
Sport
2Comedy
CentralČT vylepšuje aplikaci ČT24 pro Android14. 4. 2011Aplikace ČT24 pro mobilní zařízení s operačním systémem Android přichází 15. 4. 2011 v nové verzi. Ta nabízí swipe, lepší zpětnou vazbu, grafické úpravy, vylepšení přehrávače videa, automatickou aktualizaci programu a další novinky.

Aplikace ČT24 pro operační systém Google Android má od 15. dubna 2011 novou verzi. Necelý měsíc po spuštění živého vysílání a čtečky textových zpráv přichází Česká televize s vylepšeními, která aplikaci posouvají na úroveň srovnatelnou s aplikacemi jiných světových televizí na mobilních platformách.

Rozhodli jsme se vylepšit ČT24 v Androidu prakticky hned po vydání první verze aplikace. Android je na mnoha telefonech a tabletech a najít optimální formu pro tolik různých přístrojů si žádá spolupráci s uživateli. Jsme rádi, že nám psali své připomínky a náměty. Hodně z nich se právě nyní objevuje v nové verzi ČT24 na Androidu, která je intuitivnější, lépe se v ní hledá i listuje, má nové funkce a ještě lépe by v ní mělo běžet i živé vysílání. ČT24 živě na mobilech je hitem, proto Nová média ČT rozšiřují služby,“ říká výkonný ředitel Nových médií České televize Milan Fridrich.

První verzi aplikace ČT24 pro Android si stáhlo téměř 18 000 uživatelů. Jejich počet podle Fridricha poroste. Celkově má aplikaci ČT24 na mobilech iPhone, v „chytrých“ telefonech Nokia a v přístrojích s Androidem staženo téměř 70 000 uživatelů, což jiřadí mezi nejúspěšnější nezábavní aplikace na českém trhu.

V pondělí 18. dubna 2011 by měla být spuštěna další aplikace České televize pro operační systém Google Android, tentokrát ČT4. Tím se i sportovní program dostává na všechny hlavní mobilní platformy, stejně jako zpravodajská ČT24.

Android je rychle rostoucí operační systém na mobilech i tabletech. Počet aktivních přístrojů jím vybavených rychle stoupá. Čeští uživatelé stále více využívají služby mobilního sledování televize a ČT24 i ČT4 v tomto smyslu fungují. Neděláme nic jiného, než že umožňujeme lidem sledovat jejich oblíbené pořady i jinde než v televizi,“ uzavírá Milan Fridrich.

Přehled novinek v nové verzi aplikace ČT24 pro Google Android následuje níže. Aplikace je ke stažení zdarma v Android Marketu (nová verze od 15. 4. 2011):http://market.android.com/details?id=eu.inmite.prj.ct.ct24.android
Aplikace ČT24 pro Android: Co je nového

Uživatelé nové verze aplikace ČT24 pro operační systém Google Android ocení řadu novinek:
 

Swipe mezi články

Jednou z nejvýraznějších změn je možnost přecházení mezi články pomocí swipu (přejetí prstem po displeji) v rámci jedné kategorie. Swipe zprava doleva přechází na starší články a zleva doprava pak na novější.
 

Lepší zpětná vazba při aktualizaci článků

Při aktualizaci článků se zároveň roztočí kolečko s šipkou v pravém horním rohu. Uživatel tak přesně ví, kdy je aktualizace dokončena. Vizuální indikace roztočením kolečka funguje jak při automatické aktualizaci (například při zapnutí), tak při manuální (stisknutím této ikony). V předchozí verzi aplikace byla daná ikona neanimovaná.
 

Grafické úpravy

Nová verze doznala několik grafických úprav, které celkově zlepšují uživatelské rozhraní.

Kromě drobných úprav vzdáleností odstavců od okraje a rámečku obrázku se změní barva tzv. focused stavu článku v seznamu. Focused stav je patrný při použití ovládacího kolečka, nebo pokud se přidrží prst nad seznamem článků. Nová verze aplikace ČT24 pro Android má červený kurzor namísto původního zeleného.

Další výraznou změnu představuje zrušení splash-screen při startu aplikace. Ta se nyní načítá velmi rychle, proto je úvodní obrazovka zbytečná.
 

Přehrávač videa

Přehrávač videa, respektive živého vysílání ČT24 nyní poskytuje uživatelům lepší zpětnou vazbu. V předchozí verzi se při načítaní videa objevila pouze černá obrazovka, nyní je uživatel informován o probíhajícím načítání před začátkem přehrávání.

Zrušena byla možnost přepínání módu videa na základě polohy telefonu, protože to zhoršovalo přehrávání. V nové verzi se video přehrává pouze v landscape módu (našířku), který je pro video nejvhodnější.
 

Tlačítko zpět na seznam článků

V nové verzi je logo ČT24 vlevo v záhlaví zároveň i tlačítkem, jehož stisknutím je možný návrat z článku zpět na seznam.
 

Automatická aktualizace programu

V nové verzi se automaticky aktualizuje televizní program ČT24. V předchozí se aktualizoval jen manuálně, až po stisku tlačítka refresh v pravém horním rohu.TV programy na našich stránkách se snaží zpřístupnit přehledně a intuitivně českým divákům televize jeich program. Vycházíme ze zažitého modelu TV magazínů vycházejících v ČR a data denně aktualizujeme. Najdete zde většinu digitálně šířených českých televizních stanic. Pokud máte jakékoliv nápady nebo připomínky, napište nám na adresu tv@tvprogramy.com. Pokud vlastníte weby nebo vydáváte časovpisy s tématikou televize nebo TV programů, rádi s vámi budeme spolupracovat, ať už v oblasti výměny reklamy a zkušeností nebo i v oblasti on-line služeb.