ČT1


ČT2


Nova


ČT4


Nova
Cinema



Prima
family



Prima
Cool



Barrandov


MTV
CZ



Prima
LOVE



sport5


Nova
Sport



Fanda


VOYO
cinema



Smíchov


Zoom


Telka


ČT
Déčko



ČT
Art



Kino
Barandov



Plus
Barrandov





RC modely - hobby téměř poloviny Čechů

Nikdo zatím nevysvětlil čím to je, nicméně fakt, že češi jsou modeláři a dětinové přetrvává. Dotazníky ukazují, že více jak 40% čechů již buď stavěli model letadla, řídili letecký model či dálkově ovládané autíčko a nebo si RC model sami doma postavili a jezdí si s ním pravidelně. Češi jsou prostě hračičkové. Dokonce se eská vášeň dostala do takového rozsahu, že obchody vystavují i RC makety ponorek, co se ponořují, model tanku co střílí kuličky, o autíčkách ani nemluvím.


Odstupňovaný diář rozvoje RC modelů až do dnešní doby


Vývoj prvních prototypů RC modelů začal již z března 1980, kdy současný přední výrobce rádiem řízených modelů, společnost Futaba, zakoupila patent na ovládání RC modelů z návrhů na řízení reálných aut. U RC modelů lodí byl na mou duši první RC model pokřtěn v roce 1962. Byl ale poháněn jednoválcovým motorem z motorové pily. Ten model nedosahoval moc velké pohyblivosti.


Dnešní funkce RC modelů a možná jiná prospěšnost

Hodně dnešních modelů již není poháněno pohonnou jednotkou z pily, a jsou na krátkou dobu schopny dosáhnout i rychlostí vyšších než 400 km/h. RC modely tanků reálně kouří, střílí kuličky a dokonce předstírají zpětný zákluz výstřelu. Prostě jsou RC modely již v jiných mezích. Dnešní modely jsou již schopny kráčet, jsou již naprogramovány zachraňovat uvězněné lidi z trosek a to nechci mluvit o špionážních technologiích. Těch je příliš!


Tak máte nápad typ modelů dle vašeho gusta?







TV programy na našich stránkách se snaží zpřístupnit přehledně a intuitivně českým divákům televize jeich program. Vycházíme ze zažitého modelu TV magazínů vycházejících v ČR a data denně aktualizujeme. Najdete zde většinu digitálně šířených českých televizních stanic. Pokud máte jakékoliv nápady nebo připomínky, napište nám na adresu tv@tvprogramy.com. Pokud vlastníte weby nebo vydáváte časovpisy s tématikou televize nebo TV programů, rádi s vámi budeme spolupracovat, ať už v oblasti výměny reklamy a zkušeností nebo i v oblasti on-line služeb.