ČT1


ČT2


Nova


ČT4


Nova
CinemaPrima
familyPrima
CoolBarrandov


Prima
LOVEsport5


Nova
Sport
1Nova
ActionNova
2Zoom


Nova
GoldČT
DéčkoČT
ArtKino
BarandovPrima
MAXPlus
BarrandovNova
Sport
2Comedy
Central

RC modely - hobby téměř poloviny Čechů

Nikdo zatím nevysvětlil čím to je, nicméně fakt, že češi jsou modeláři a dětinové přetrvává. Dotazníky ukazují, že více jak 40% čechů již buď stavěli model letadla, řídili letecký model či dálkově ovládané autíčko a nebo si RC model sami doma postavili a jezdí si s ním pravidelně. Češi jsou prostě hračičkové. Dokonce se eská vášeň dostala do takového rozsahu, že obchody vystavují i RC makety ponorek, co se ponořují, model tanku co střílí kuličky, o autíčkách ani nemluvím.


Odstupňovaný diář rozvoje RC modelů až do dnešní doby


Vývoj prvních prototypů RC modelů začal již z března 1980, kdy současný přední výrobce rádiem řízených modelů, společnost Futaba, zakoupila patent na ovládání RC modelů z návrhů na řízení reálných aut. U RC modelů lodí byl na mou duši první RC model pokřtěn v roce 1962. Byl ale poháněn jednoválcovým motorem z motorové pily. Ten model nedosahoval moc velké pohyblivosti.


Dnešní funkce RC modelů a možná jiná prospěšnost

Hodně dnešních modelů již není poháněno pohonnou jednotkou z pily, a jsou na krátkou dobu schopny dosáhnout i rychlostí vyšších než 400 km/h. RC modely tanků reálně kouří, střílí kuličky a dokonce předstírají zpětný zákluz výstřelu. Prostě jsou RC modely již v jiných mezích. Dnešní modely jsou již schopny kráčet, jsou již naprogramovány zachraňovat uvězněné lidi z trosek a to nechci mluvit o špionážních technologiích. Těch je příliš!


Tak máte nápad typ modelů dle vašeho gusta?TV programy na našich stránkách se snaží zpřístupnit přehledně a intuitivně českým divákům televize jeich program. Vycházíme ze zažitého modelu TV magazínů vycházejících v ČR a data denně aktualizujeme. Najdete zde většinu digitálně šířených českých televizních stanic. Pokud máte jakékoliv nápady nebo připomínky, napište nám na adresu tv@tvprogramy.com. Pokud vlastníte weby nebo vydáváte časovpisy s tématikou televize nebo TV programů, rádi s vámi budeme spolupracovat, ať už v oblasti výměny reklamy a zkušeností nebo i v oblasti on-line služeb.